Bingo

W tej grze wszystko zależy od szczęścia. Każdy gracz otrzymuje kartkę z numerami wydrukowanymi losowo. Prowadzący z kolei wyciąga numery, a osoba sprawdza kartę pod kątem obecności numerów w niej. Wygrywa ten, którego karta była pierwszą zawierającą zwycięską kombinację. Wygrane otrzymują gracze, którzy dopasowali numery w rzędzie, kilku rzędach lub bloku. W kasynie online zamiast prowadzącego numery losuje generator liczb losowych.

Krótka historia

Włochom zawdzięczamy nie tylko makaron, pizzę i wino, ale także bingo. W XVI wieku wymyślili grę zwaną loto, w którą gra się do dziś. Z biegiem lat gra rozprzestrzeniła się w całej Europie, a później dotarła do Ameryki Północnej. Nazywała się ona wówczas „bino” i całkiem przypadkowo zamieniła się w „bingo”, gdy jeden z graczy, który otrzymał zwycięską kombinację, przypadkowo pomylił nazwę i krzyknął „bingo”. W Wielkiej Brytanii ta gra jest nie mniej popularna. W 1960 roku Bingo został zalegalizowany i od tego czasu zaczął gromadzić tysiące Brytyjczyków, stając się ulubioną rozrywką. Później jego zasięg osiągnął taką skalę, że od połowy lat 80. w wielu krajach pojawiły się ogólnopolskie loterie z wielomilionowymi wygranymi. Od 2000 roku bingo lub lotto przeniosło się do sieci, umożliwiając ludziom na całym świecie grę, wygrywanie i poznawanie innych miłośników bingo.

Podstawowe zasady

Przede wszystkim musisz wybrać rodzaj gry: w amerykańskiej wersji gry jest 75 kulek, są odmiany na 30 piłek. Tradycyjna gra dla Wielkiej Brytanii obejmuje 90 piłek. Przyjrzyjmy się regułom gry opartej na tradycyjnej wersji.

Bilet na grę z 90 możliwymi numerami jest podzielony na 3 rzędy i 9 kolumn, co daje łącznie 27 kwadratów. Każdy rząd zawiera 15 pokoi. Każdy bilet standardowy składa się z 6 małych biletów zwanych paskiem. Zasadniczo te sześć kuponów zawierają wszystkie liczby od 1 do 90 w różnej kolejności.

Teraz gdy już wiesz, jak wygląda standardowy bilet bingo, przejdźmy do samej gry.

Wybór gier. Wygrane w Bingo zależą od rodzaju gry, wielkości zakładów i liczby kuponów. Aby walczyć o największe nagrody, kasyno online zwykle prosi gracza o podanie informacji o metodach płatności. Mogą to być dane karty kredytowej lub coś innego.

Kupowanie biletu. Po wybraniu odpowiedniej gry otrzymasz bilety. Najczęściej można kupić kilka biletów, ale często są to tylko dwa bilety. I nie ma tu sprawdzonego mechanizmu – wszystko zależy od twojego szczęścia. Pamiętaj, że nawet jeśli grasz w darmową grę, nadal musisz „kupić” bilet. Nie daj się zastraszyć temu słowu, w darmowej grze nic nie płacisz. Potem zaczyna się zabawa.

Ogłoszenie liczb. W kasynach online kule są wybierane za pomocą generatora liczb losowych. W przeciwieństwie do tradycyjnej gry, w wersji online komputer podpowiada, gdzie są trafienia, a nawet automatycznie je przekreśla, pozostawiając więcej czasu na komunikację z innymi graczami. Możesz przełączyć się na tryb automatyczny lub samodzielnie skreślać liczby. W każdym razie ryzyko przegapienia numeru (jak to się zdarza w kasynach naziemnych) jest zminimalizowane – komputer nadal bierze pod uwagę wszystkie twoje trafienia.

Ogłoszenie zwycięzcy. Gdy pojawi się zwycięzca, gra zostaje wstrzymana. Zwycięzca otrzymuje główną nagrodę, a reszta może sprawdzić, czy ich kupon zawiera jakieś drobniejsze zwycięskie kombinacje. Nawet jeśli to nie ty powiedziałeś „Bingo!”, nadal możesz wygrać całkiem niezłą nagrodę. Najważniejsze jest to, że Twój bilet zawiera kombinacje dopasowanych liczb, na przykład kilka kolumn lub kwadrat liczb. Każdy rodzaj bingo ma swoje własne zwycięskie kombinacje, które można znaleźć w zasadach na stronie internetowej kasyna online.

Strategie oraz wskazówki

  • Ogranicz budżet. Spontaniczny zakup kilku biletów w ciągu jednego dnia prawdopodobnie nie doprowadzi do pożądanej wygranej. W tej grze jest ważna sekwencja, więc pomyśl z góry, ile jesteś gotów wydać. Zwróć uwagę na oferty bonusowe, które regularnie oferują kasyna online.
  • Znajdź ulubioną odmianę gry i dobrą stronę internetową. Różne gry są wymyślone dla różnych ludzi. To samo dotyczy stron internetowych. Dlatego, jeśli regularnie grasz w bingo lub sporadycznie, znajdź stronę, która będzie podobać ci się.
  • Jeśli jest to możliwe, kup kilka biletów. Jeśli pozwala na to budżet, zalecamy zakup kilku biletów na jedną grę. Taka strategia jest lepsza niż kilka jednoczesnych lub sekwencyjnych gier.
  • Zwiększ swoje szanse na wygraną. Staraj się nie wybierać najbardziej popularny czas na grę, aby mieć większą szansę na złapanie szczęścia za ogon. Więc graj w miejscach niezatłoczonych przez ludzi.
  • Kup tyle kart, na tyle ile możesz sobie pozwolić. Im więcej kart bingo uczestniczących w grze, tym większe szanse na wygraną. W związku z tym trzeba kupić jak najwięcej kart, ile możesz sobie pozwolić.

Bardzo ważne jest, aby gracze Bingo zdawali sobie sprawę, że bingo jest w dużej mierze grą szczęścia. Chociaż istnieją strategie, które mogą nieznacznie zwiększyć szanse gracza na wygraną, nie ma sposobu, aby znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej. Ważne jest, aby o tym pamiętać, aby uniknąć pogoni za „najnowszym i najlepszym” systemem gwarantującym wygraną przy każdej grze.