Pierwsze kwartalne wyniki Hiszpanii w zakresie gier hazardowych – wzrost przychodów o 12,5% w 2020

W SKRÓCIE:

  • Pierwsze kwartalne wyniki Hiszpanii w zakresie gier hazardowych oznaczają kolejny wzrost przychodów i aktywności
  • Kraj zamierza, ograniczyć niektóre aspekty branży hazardowej w nowym wniosku skierowanym do Komisji Europejskiej
  • Największy wzrost odnotowują hiszpańskie gry hazardowe, zakłady na żywo i zakłady sportowe.

Krótko po tym, jak Hiszpania zaproponowała nowe środki ograniczające dla gier hazardowych i zakładów online, reklam i promocji, DGOJ przedstawia dane dotyczące hazardu w pierwszym kwartale 2020 r., zanotowany kolejny wzrost przychodów z gier hazardowych o 12,5% z roku na rok.

Zakłady sportowe w Hiszpanii wykazują dobre wyniki po raz kolejny w pierwszym kwartale 2020 roku

Hiszpańskie dochody z hazardu po raz kolejny wzrosły w pierwszym kwartale roku. Wyniki za I kwartał 2020 r. wzrosły o 12,5% z roku na rok, dzięki przyspieszonej aktywności na każdym poziomie rynku, w tym zakładów sportowych, a także iGaming, bingo i pokera. Większość działań została jednak wstrzymana w połowie marca z powodu pandemii COVID-19, która zmusiła Większość Hiszpanii do zamrożenia rynku.

Przychody do 31 marca wyniosły jednak 218,0 mln euro, czyli około 246 mln dolarów. Oficjalne wyniki Dirección General del Ordenación del Juego pokazują, że gracze obstawili około 4,80 mld euro, czyli o 3,6% więcej w porównaniu do poprzedniego roku.

Nastąpił wzrost liczby stworzonych kont do zakładów i gier online: 289 340 nowych osób stworzyło konta na stronach bukmacherskich, czyli o 5,6% więcej niż rok wcześniej. W okresie objętym badaniem stworzono w sumie 911 218 kont.

Zakłady sportowe w naturalny sposób przyczyniły się najbardziej do ogólnych wyników, osiągając 110,6 mln euro, czyli jest wzrost 8,7% w porównaniu do poprzedniego roku i 50,8% do poprzedniego kwartału. Zakłady stacjonarne były głównym i najbardziej dochodowym rynkiem, który również wzrósł o 13,1%.

Co ciekawe, zakłady na żywo lub zakłady live, jak wiadomo, były drugim co do wielkości źródłem przychodów – 61,3 mln euro w tym okresie, czyli wzrost o 4%.

Hiszpańskie kasyna online pokazują najlepsze wyniki

Kolejnym wzrostem były gry hazardowe online w Hiszpanii. Przychody wzrosły w tym okresie o 16,8%, osiągając 77,6 mln euro w całym okresie raportowania opublikowanym w ostatnich podsumowaniach DGOJ. Automaty do gier były głównym czynnikiem wzrostu z 43,2 mln euro całkowitego przychodu.

Co ciekawe, live ruletka dodała 18,4 mln euro do łącznych przychodów, co stanowiło wzrost o 35,6% -podaje DGOJ. W międzyczasie coraz więcej osób dołączało i próbowało grać w pokera. Przychody wyniosły 24,2 mln euro, co oznacza wzrost o 13,1%.

Turnieje online podczas pandemii były bardzo popularne – wyjaśnił regulator, a składki na gry pieniężne wzrosły o 7,9% – do 8,1 mln euro. Bingo dodało kolejne 3,7 mln EUR do ogólnych wyników, co oznacza ogólny wzrost działalności o 14,7%.

Na stronie DGOJ opublikowano wgląd w inwestycje marketingowe firm hazardowych, które w I kwartale zanotowały kolejny wzrost o 28,3 % – 118,2 mln euro.

Jednak promocje marketingowe hazardu mogą wkrótce zostać wstrzymane, po tym, jak Hiszpania przesłała Komisji Europejskiej zmieniony wniosek dotyczący rozporządzenia w sprawie gier hazardowych. Hiszpania planuje ograniczyć zasięg reklamy hazardu, zawiesić większość promocji, zaostrzyć kontrolę i ograniczenia w tym sektorze. Niektóre z tych środków były częścią doraźnych rozwiązań w czasie pandemii, ale teraz zostały wkomponowane w długoterminowe plany rządu.

Jeśli wejdą one w życie, może to wstrzymać wzrost, który Hiszpania ostatnio przeżywa. Reklamy hazardu zostały ograniczone, gdy rozpoczął się kryzys COVID-19. Ale jeszcze wcześniej rząd planował zawiesić co najmniej 80% wszystkich reklam dotyczących hazardu w kraju.